MÁDI a Borbirtok
"Célunk borainkon keresztül lenyűgözni fogyasztóinkat, valamint örömöt és elégedettséget lopni szívükbe akár az ünnepi asztal mellett, akár a szürke mindennapokban."
"A Borbirtok születésének ötlete igazi tündérmeseként kezdődött az életünkben. A laikus ember számára igen szembetűnő lehet egy borbirtok születéséről beszélni, de számunkra igenis így a legteljesebb kifejezni szeretetünket, odaadásunkat és gondoskodásunkat, hisz harmadik gyermekünkként tekintünk rá.
Tündérmesénk Tokaj-Hegyalja és a borászat iránti közös szerelemmel kezdődött a 2000-es évek elején egy borkóstolón, ahol Szepsy István lenyűgözött a borhoz, az élethez és Istenhez való kapcsolatával.
A Borbirtok 2018. április 11-én, Mád szilvás dűlőjében, 800 öl szőlővel született, pont azon a napon, amelyen egyik tulajdonosa is ünnepli születésnapját. A gyermek szépen cseperedett az évek alatt, így mára már 5,5 hektáron, három községben - Mád, Tállya és Rátka (Danczka, Bojta, Szilvás, Sarkad és Koldu dűlőkben) - gazdálkodunk, konvencionális növényvédelemmel és többféle művelési móddal.
Borkedvelőkből lettünk borkészítők és szeretnénk az általunk megálmodott borokkal másokat is ebbe a tündérmesébe varázsolni.
Borainkon keresztül lenyűgözni fogyasztóinkat, valamint örömöt és elégedettséget lopni szívükbe akár az ünnepi asztal mellett, akár a szürke mindennapokban. Hogy mesénk még hitelesebb legyen, időközben mindketten hivatalosan is elsajátítottuk a borász szakmát és gyakoroljuk is. Annyira komolyan gondoljuk történetünk tovább írását, hogy fiúnk, Márk a Tokaj Hegyalja Egyetem szőlész-borász mérnöki karának hallgatója lett 2022 szeptemberétől, ezzel megalapozva, hogy a jövőben ő is a Borbirtok gazdájává váljon és friss, fiatalos, ám a hagyományokat tisztelve új borokkal bővítse repertoárunkat.
Minden területen képezzük magunkat, így a kóstolás területén is. Mindketten Borkollégium alap és középfokú borkínáló tanfolyamot végeztünk, Márk fiúnk pedig WSET 1 és 2 fokozatot szerzett."